Haberler:

SOUNDHORUS - Dijital Müzik Dağıtımı - Şarkılarınızı SOUNDHORUS ile tüm dijital müzik platformlarına dağıtın, müziğinizden para kazanın.

Türkçe sözlü pop müziğin sevilen ismi Bora Duran'ın "ÜÇ GÜNLÜK" adlı yeni single çalışması tüm dijital müzik platformları ve Bora Duran YouTube kanalında yayında...

Anadolu Rock ve Yeşilçam film müziklerinin efsane ismi Cahit Berkay'ın Büyük Gözaltı ve Yücel’in Çiçekleri albümleri tüm dijital müzik platformları ve YouTube'da yayında...

Şarkılarınızı SOUNDHORUS ile tüm dijital müzik platformlarına dağıtın, müziğinizden para kazanın.

Barabar Sahne dizisi Söz Müzik Sinema Yapım YouTube kanalında yayında...

Sanatçımız FERİDUN DÜZAĞAÇ'ın YouTube kanalı 100.000 aboneye ulaşarak gümüş plaketini aldı.

Anadolu Rock Müziğin yaşayan en önemli gruplarından Moğollar'ın tüm dijital hakları Soundhorus tarafından korunmaktadır.

SOUNDHORUS bağımsız müzik platformu... Şarkılarınızı SOUNDHORUS ile tüm dijital müzik platformlarına dağıtın, müziğinizden para kazanın.

Radansa X Kezzo'nun - Siyah Poşetlerle Dik Yokuşlar adlı single çalışması tüm dijital müzik platformları ve YouTube'da yayında...

Söz Müzik Sinema Yapım YouTube kanalı 110.000 aboneye ulaştı...

Feridun Düzağaç aramızda...

Dijital müzik platformları ve Youtube üzerinde milyonlarca izlenmesi bulunan onlarca şarkıya imza atmış, Türkçe Rock müziğin en sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç dijital haklarının takibi ve korumasını Soundhorus’a emanet etti.

Feridun Düzağaç aramızda...
3 Mayıs 2021

Dijital müzik platformları ve Youtube üzerinde milyonlarca izlenmesi bulunan onlarca şarkıya imza atmış, Türkçe Rock müziğin en sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç dijital haklarının takibi ve korumasını Soundhorus’a emanet etti. Soundhorus bünyesine katıldığı tarihe kadar resmi bir Youtube sayfası bulunmayan Düzağaç’ın Youtube da açılan resmi kanalı 2 ay gibi kısa bir sürede 75.000’den fazla takipçiye ulaştı. Feridun Düzağaç canlı olarak seslendirdiği akustik video kayıtlarını resmi Youtube kanalı üzerinden yayınlanacak.

FERİDUN DÜZAĞAÇ KİMDİR?

Feridun Düzağaç, 10 Ekim 1968'de Adana'da doğdu. İlk kez Mersin'de bir grubun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı. 1988’de aynı üniversitede "okuduğu" dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla "şarkı yazmanın kutsal yükünü" keşfetti ; ilk bestesi Özdemir Asaf’ın "Lavinia"sı özel radyoların ilk günleriydi ki Ferdi Tayfur’un "Emmoğlu"sunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu. 1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla "ilk rüzgar" adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında "Öğrenci İndirimi" adıyla Ada Müzik’ten yayınladı. 1995 Ocak ayında Sevgi Güryay'la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç'ı trafik teröründe yitirdi. Askerde yazdığı şarkılarını topladığı "Beni Rahatta Dinleyin" albümünü 1997 Ocak ayında, İstanbul'da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümünü "Köprüden Önce Son Çıkış" ile 1998 temmuzunda sevenleriyle buluştu. 1999'un 2 kasımında minik prensesi Tuya Naz'ına kavuştu. 2000 yılında yayınlanan "Bülent Ortaçgil'e Saygı" albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk oldu. Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan "© Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir" albümü 2001 Mayısında dinleyicisiyle buluştu. 2003 yılında ise "Orjinal Altyazılı" albümünü çıkarttı. 2004 ağustos ayında ara albüm olan "Uzun Uzun Feridun Düzağaç"'ı çıkarttı.

Albümleri: 1997 - Beni Rahatta Dinleyin 1999 - Köprüden Önce Son Çıkış 2001 - © Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir 2003 - Orijinal Altyazılı 2005 - Bir Devam Filmi / Siyah Beyaz Türkçe Dublaj 2007 - Uykusuza Masallar 2010 - FD7 2013 - Flu 2015 - Başka 2019 - 10’a Özel Filmleri ve Dizileri : Oyuncu: 2019 - Güzelliğin Portresi (Sinema Filmi) 2019 - Kolej Havası (Kendisi) (Sinema Filmi) 2018 - Hadi Be Oğlum (Kendisi)(Sinema Filmi) 2018 - Dip (Orhan)(TV Dizisi) 2014 - Galip Derviş 3. Sezon (TV Dizisi) 2008 - Derman (Hakan) (TV Dizisi) 2008 - Aşk Tutulması (Doktor) (Sinema Filmi) 2008 - Aslan Kral'ın Oğlu Leo (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 2007 - Prenses Lissi ve Karadamı Yeti (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 2006 - Binbir Gece 1. Sezon (Özcan) 2005 - 2 Süper Film Birden (Feridun) (Sinema Filmi) 2004 - Gece 11:45 (Mehmet) (Sinema Filmi)

Son Yazılar
Sound Horus
Yönetici

Yaratıcılık denince ilk akla gelenlerden biridir reklam sektörü. Yine de bünyesinde bol bol klişe barındırır: Renksiz mutfaktaki kadın dağ gibi bulaşıkla didişirken renkli mutfaktaki kadının gülümseyerek işi bitirmesi...

Yardım